reklama - zainteresowany?

Docker. Wydajność i optymalizacja pracy aplikacji. Wydanie II - Helion


Autor: Allan Espinosa, Russ McKendrick
Tytuł oryginału: Docker High Performance: Complete your Docker journey by optimizing your application's workflows and performance, 2nd Edition
Tłumaczenie: Robert Górczyński
ISBN: 978-83-283-6232-1
stron: 157, Format: 140x208, okładka: miękka
Data wydania: 2019-10-01
Księgarnia: Helion

Cena książki: 35,91 zł (poprzednio: 39,90 zł)
Oszczędzasz: 10% (-3,99 zł)

Nakład wyczerpany

Tagi: Docker

Docker to technologia, dzięki której można uruchamiać kod w wielu środowiskach i na różnych platformach. Sposób działania tego oprogramowania bardzo upraszcza opracowywanie, testowanie, wdrażanie i skalowanie aplikacji. Docker wciąż jest sukcesywnie rozwijany. Zyskał znakomitą stabilność, a zestaw udostępnianych programistom narzędzi stale rośnie. Twórcy dużych systemów, zwłaszcza rozproszonych, coraz bardziej doceniają jego potencjał. Szczególnie atrakcyjny jest dla tych projektantów, którzy stawiają na konteneryzację i automatyzację przepływu pracy i ciągle poszukują sposobów optymalizowania działania swoich aplikacji.

Ta książka to znakomity przewodnik, dzięki któremu szybko poprawisz wydajność swoich aplikacji Dockera. Wyjaśniono tu zasady dostrajania plików Dockerfile, pokazano praktyczne techniki wdrażania kontenerów Dockera, przedstawiono także informacje o monitorowaniu wydajności kontenerów oraz o pracy z dziennikami zdarzeń hostów za pomocą stosu ELK. Z książki dowiesz się również, w jaki sposób standardowe narzędzia Linuksa umożliwiają diagnozowanie i rozwiązywanie problemów związanych z kontenerami. Nie zabrakło bardzo przydatnych wskazówek odnoszących się do przygotowania aplikacji do wdrożenia w środowiskach produkcyjnych z wykorzystaniem najefektywniejszych technik DevOps.

W tej książce między innymi:

  • przygotowanie Dockera i jego konfigurowanie za pomocą programu Chef
  • monitorowanie Dockera za pomocą systemu Prometheus
  • sprawne wdrażanie aplikacji i testy wydajności
  • skalowanie aplikacji Dockera
  • debugowanie kontenerów

Wydajny. Wydajniejszy. Docker.

Spis treści

[ERROR]

Code, Publish & WebDesing by CATALIST.com.pl(c) 2005-2020 CATALIST agencja interaktywna, znaki firmowe należą do wydawnictwa Helion S.A.